Vücudumuzun doğal yollardan alamadığı besinlerin, gıda takviyeleriyle günlük belirlenen miktarlarda alınması tüm yaşamsal fonksiyonların güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Beslenme, özel destek, yorgunluk, bağışıklık ve konsantrasyon gibi problemlerinize çözüm desteği için doktor veya eczacınızdan görüş alarak besin takviyesi kullanabilirsiniz.

Endüstriyel tarımla beraber gıdalar, tarladan sofraya gelene kadar el değiştirmekte ve besin kaybına uğramaktadır. Büyüme, gelişme, sağlıklı olarak uzun süre yaşamak için 50 ayrı türde besin ögesine ihtiyaç vardır*. Günümüz şartlarında besinlerin yeterli ölçüde alınamaması kişide yorgunluk, bağışıklık ve konsantrasyon problemleri gibi birçok soruna sebep olabilmektedir. Beslenme alışkanlığınız düzensizse veya bu sorunlardan en az birinden şikayetçiyseniz doktor veya eczacınızdan da görüş alarak sebze-meyveleri içeren mikro besinlerle dolu Nutrefor®’u tercih edebilirsiniz.

* Yücecan S. Optimal Beslenme. Sağlık Bakanlığı Yayın, Ankara, 2008.

Nutrefor® markalı ürünler Santefor Sağlık Ürünleri A.Ş. ‘ne özel olarak GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarına uygun tesislerde üretilmektedir.

Ürünlerimiz GMP standardında üretilmiştir. ECOmark - Ekolojik Ürün, ECOlabel – Ekolojik Etiketi, ISO 22000, HACCP, Helal sertifikasyonlarına sahiptir.

Nutrefor® Daily Omega-3, DHA Omega-3 ve Nutrefor Kids® DHA Omega-3 WHO (Dünya Sağlık Örgütü) ve CRN (Beslenme Konseyi) kriterlerini baz alan IFOSTM - Uluslararası Balık Yağı Standartları Programı’nın kalite standartlarında üretilmiştir.

Nutrefor Chewable® çiğneme tabletleri sığır jelatini içerdiği için vegan/vejetaryen ürünler değildir.  

vegan vejetaryen tablo

Nutrefor® markalı ürünlerimizin yetişkin serisinden Nutrefor® Multi Veggie, Nutrefor® Optimus hariç tüm ürünlerimiz glüten içermez ve çölyak hastalarının kullanımı için uygundur.

Nutrefor Kids® serisinin ve Nutrefor Chewable® formlarımızın tamamı glüten içermez ve çölyak hastalarının kullanımı için uygundur.

Takviye edici gıdalar kategorisinde yer alan tüm ürünlerin onayları yalnızca T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilmektedir. Ürünlerimizin tamamı T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.

Nutrefor® ürünlerinin yemeklerle beraber günde 1 kapsül, Nutrefor Kids® ürünlerini yemeklerle beraber günde 1 ölçek (5 ml), Nutrefor Chewable® çiğnenebilir formlarımız ise günde 2-4 tablet kadar tüketilebilir.

Nutrefor® ilaç değil, gıda takviyesidir. Takviye edici gıdalar, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Ürünlerimizin kullanım süresi ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Ürünlerin oda sıcaklığında, gün ışığından uzak, serin ve kuru yerde muhafaza edilmesi tavsiye edilmektedir.

Nutrefor® ürünlerinin kapağı açıldıktan sonra 3 ay içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.

Nutrefor® Daily Omega-3 ve Nutrefor® DHA Omega-3 ürünlerimizin raf ömrü 3 yıl olup portföyümüzdeki diğer ürünlerimizin raf ömürleri 2 yıldır.

Devamlı kullandığınız bir ilaç veya kronik bir hastalığınız yoksa besin takviyelerinin birkaçını bir arada kullanabilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin içeriğinde bulunan benzer etken maddelerin doz aşımına sebep olmamasına dikkat etmelisiniz. Düzenli kullandığınız bir ilaç varsa besin takviyesi alımı için doktor veya eczacınızdan görüş almanız tavsiye edilir.
Bir doktora ya da eczacıya danışarak kullanmanızı öneririz.

Nutrefor® markasının ürünleri ilaç değil gıda takviyesidir. Takviye edici gıdaların bilinen bir yan etkisi yoktur. Karşılaşılabilecek olası yan etkilerden biri alerjik reaksiyonlar olabilir. Bilinen bir maddeye karşı alerjiniz varsa ürün içeriklerinden kontrol edebilir, sorunla karşılaştığınızda firmamıza, doktor veya eczacınıza başvurabilirsiniz. Nutrefor Chewable® çiğneme formlarında kullanılan maltitol ve sorbitolün aşırı tüketimi laksatif etki yaratabilir.

Nutrefor® ürünleri kilo aldırmaz, günlük besin ihtiyacınızı destekleyecek içeriklere sahiptir.
İnanılanın aksine takviye edici gıdalar kilo aldırmaz. Dengesiz, düzensiz veya yetersiz beslenen kişiler, sağlık sorunları olanlar vitamin ve mineralleri yeterli düzeyde alamayabilirler. Kilo kaybedebilir, iştahsızlık hissedebilir veya sindirim sorunları yaşayabilirler. Takviyelerle eksikleri yerine koyduklarında, iştahları ve sindirim sistemleri düzelir, sağlıklı bir kiloya gelirler. Özellikle omega-3 yağları, içerdikleri yağ asitleri ile kilo kontrolüne yardımcı olur.*
Nutrefor® ürünlerinde bulunan vitamin ve mineraller, kalori içermeyen mikrobesinlerdir. Sebze ve meyve ekstreleri 1-3 kalori civarındadır. Çocuk formlarında bulunan pancar şekeri 9-12 kalori kadardır. Yetişkin omega-3 ürünleri içeriklerindeki bitkisel yağlarla beraber 12 kaloridir, yani 1-2 adet zeytinin kalorisine eş değerdir. Çocuk formu 43 kalori içerir.

*Weitz, Daniel et al. "Fish Oil For The Treatment Of Cardiovascular Disease". Cardiology In Review, vol 18, no. 5, 2010, pp. 258-263. Ovid Technologies (Wolters Kluwer Health), doi:10.1097/crd.0b013e3181ea0de0.

Nutrefor®’un satışı sadece eczanelerden yapılmaktadır.

İade etmek istediğiniz ürün eğer iade şartlarını karşılıyorsa alım yapmış olduğunuz eczaneye ürünü iade edebilirsiniz.

Bizlere info@nutrefor.com adresinden ulaşabilir, web sitemizdeki WhatsApp hattımızdan yazabilir veya +90 216 606 57 47 iletişim numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.